3 punkty jadą do Ostrów

W sobotę 21 kwietnia w Zawadach podejmowaliśmy zespół Liswarty Popów, a więc sąsiada w tabeli, który wyprzedzał nas o dwa punkty. Mecz zaczął się wspaniale dla zawodników Naprzodu, bo za sprawą Marcina Pełki wyszliśmy na prowadzenie. Później jednak to gospodarze częściej atakowali i przyniosło to dla nich efekt w postaci bramki po dośrodkowaniu z rzutu różnego i zamieszaniu w polu karnym, jeden z zawodników Liswarty wpakował piłkę do pustej bramki i wyrównał. Mecz stał się bardzo wyrównany, ale to Naprzód schodził na przerwę z prowadzeniem. Po doskonałym dośrodkowaniu Michała Kotyla, Dominik Kobyłkiewicz skierował piłkę w boczną siatkę z bliskiej odległości i mieliśmy 1-2 dla Naprzodu.

Początek drugiej połowy stał pod znakiem prób drużyny z Popowa na odrabianie strat jednak Naprzód świetnie rozbijał ich akcje i sam przeprowadzał groźne ataki przejmując kontrolę nad spotkaniem. Po jednej ze składanych akcji gości w doskonałej sytuacji po zagraniu Jerzego Chłoda znalazł się Mikołaj Szymonik i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gospodarzy, strzelił on swojego debiutanckiego gola już w drugim występie w lidze! Kolejną bramkę dołożył Darek Szewczyk dobrym, płaskim strzałem z 16 metrów i Naprzód prowadził już 1:4. Liswarta miała szansę zmniejszyć rozmiary porażki, ale nie wykorzystała rzutu karnego, którego kapitalnie wybronił Marcin Kasprzyk.W końcówce 5 bramkę strzelił jeszcze wprowadzony Mateusz Melka, także strzelając swego pierwszego gola w lidze.

Naprzód Ostrowy zagrał bardzo dobry mecz. Na pochwałę zasługuje i obrona, i ofensywa. Byliśmy lepszym zespołem i zasłużenie wygrywamy, szczególnie cieszy kilka strzelonych bramek, bo ostatnio bywało z tym różnie. Oby kolejne mecze były równie udane jak ten i będziemy mogli jeszcze nie raz cieszyć się ze zwycięstw naszej drużyny.