Tomasz Pełka już po operacji rekonstrukcji kolana!

Tomku zapewne nie czujesz się najlepiej. Jesteś po rekonstrukcji kolana. Jak tam po operacji?

Sama operacja nie była taka straszna jak ten ból co teraz mam. Byłem znieczulony od pasa w dół. Doktor który mnie operował powiedział że więzadło krzyżowe przednie jest naprawione ale dodatkowo musiał wyciąć małą cześć łękotki, która została uszkodzona.

Możesz nam powiedzieć co Cię czeka w najbliższych dniach?

Ogólnie przez miesiąc czasu będę tylko korzystał z kuli. Potem czeka mnie rehabilitacja kolana. Myślę że wszystko będzie szło w dobrym kierunku. Narazie na dzień dzisiejszy jest ciężko co kolwiek wiecej powiedzieć.

Znowu będziesz musiał oglądać mecze z trybun.Kto będzie Ci pomagał prowadzić drużyny?

Moja grupę żaczków będzie prowadził trener Bartek a jeśli chodzi o juniorów i seniorów też nie będę miał z tym problemu ponieważ w seniorach mam dwóch zawodników z doświadczeniem mowa tutaj oczywiście o Dominiku i Marcinie. Juniorzy na dzień dzisiejszy trenują z seniorami. Kiedy będą trenować sami treningi będzie prowadził ich kolega Mikołaj.

Jakieś plany na przyszłość?

Powiem Ci ze trenowanie na sto procent a z powrotem na boisko to czas pokaże. Narazie najważniejszą rzeczą dla mnie będzie odbudowa i wzmocnienie różnych partii ciała.

Jak przygotowania do rundy wiosennej?

Dotychczas trenowalismy i będziemy trenować na hali. Głównie ćwiczymy siłę i motoryke. Sparingów narazie nie rozgrywamy. Pierwszy sparing dopiero mamy 23 lutego w Żarkach z Kamienica Polska. Tam będzie pierwszy sprawdzian kondycyjny i siłowy.

Jakieś wzmocnienia się szykują w Naprzodzie?

Tak przede wszystkim bedziemy wprowadzać juniorów do gry w seniorach i myślę że to oni będą przyszłością i wzmocnieniem w następnych latach.

Dzięki Tomku za poświęcony czas. Życzymy Ci dużo zdrowia i szybkiego powrotu. Trzymaj się Dzięki pozdrawiam