Derby nie dla nas

W 15 kolejce spotkań podejmowaliśmy na własnym boisku drużynę Gromu Miedźno. Niestety mecz nie ułożył się po naszej myśli i w derbowym pojedynku lepsi okazali się goście, wygrywając 0:3 (0:2).

Początek starcia nie był dla Naprzodu najlepszy. Już w 8 minucie obrońca Gromu Piotr Grygiel pokonał Marcina Kasprzyka. Nasza drużyna miała problem, by stworzyć sobie dogodne sytuacje. Po jednej z akcji gości sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką Piotra Pełki, a Sylwester Miętkiewicz podwyższył prowadzenie. W 32 minucie przegrywaliśmy 0:2. Druga połowa to czas lepszej gry Naprzodu, lecz nadal bez konkretów pod bramką gości. W 69 minucie drugą żółtą a w efekcie czerwoną kartkę obejrzał Piotr Pełka i mecz kończyliśmy osłabieni. W 89 minucie wynik spotkania ustalił Jakub Chwist.

Naprzód źle rozpoczął rundę wiosenną. W dwóch pierwszych spotkaniach nie zdobyliśmy żadnego punktu. Na dodatek straciliśmy aż siedem bramek, strzelając zaledwie jedną. Są to zdecydowanie wyniki poniżej oczekiwań, zwłaszcza biorąc pod uwagę charakter potyczek z Popowem i Miedźnem.

W najbliższą sobotę udajemy się do Aleksandrii. Pierwsze spotkanie obu drużyn w Ostrowach zakończyło się podziałem punktów (1:1). Alkas zajmuje obecnie 10 miejsce i traci do Naprzodu zaledwie trzy punkty. Jest to bardzo ważny mecz, w którym zwycięstwo pozwoli na moment odetchnąć i umocnić naszą pozycję w środkowej części tabeli.