Koniec przygotowań. Czas na ligę!

W końcu nadszedł długo wyczekiwany moment przez zawodników oraz kibiców. Po 4 miesiącach kończy się zimowa przerwa w rozgrywkach Klasy "A" i okres przygotowawczy. Nadchodzi zaś druga część sezonu, która wyłoni spadkowiczów oraz mistrza ligi.

Piłkarze trenera Tomasza Pełki w ramach przygotowań do ligi rozegrali zaledwie dwa spotkania kontrolne. Pierwszy mecz w Waleńczowie z występującym obecnie w B-Klasie Maratonem wygraliśmy 4:1. W drugim spotkaniu już na własnym boisku wysoko przegraliśmy z drużyną Startu Lgota Wielka, aktualnie rywalizującą w piotrkowskiej okręgówce, aż 0:9. Cieszyć może natomiast frekwencja na obu sparingach. Oby równie dobra utrzymała się trakcie sezonu.

W zimowym oknie transferowym nie działo się zbyt wiele. Szeregi naszego klubu zasilił Bartosz Pagacz, który został wypożyczony do końca sezonu z Maratonu Waleńczów. Zgłoszeni do rozgrywek zostali też zawodnicy z drużyny juniorów: Daniel Nicpoń i Kacper Krawczyk oraz powracający do kadry seniorów po kontuzji Dariusz Szewczyk.

Naszym pierwszym ligowym rywalem będzie drużyna Liswarty Popów, która po słabej jesieni znajduje się w strefie spadkowej. Zespół z Popowa zdołał zgromadzić zaledwie 6 punktów, które zdobył dopiero w dwóch ostatnich kolejkach. Nie dziwi zatem fakt, że w drużynie naszego przeciwnika doszło do kilku zmian kadrowych. Wzmocniona nowymi zawodnikami Liswarta będzie walczyć o utrzymanie w A-Klasie i na pewno będzie bardzo wymagającym rywalem.

Po spadku Liswarty z Klasy Okręgowej spotkaliśmy się na boisku trzykrotnie. Wszystkie te spotkania wygraliśmy. Mamy nadzieję, że i tym razem będzie podobnie. W ostatnim inaugurującym sezon pojedynku zwyciężyliśmy 1:0.

Zapraszamy wszystkich na spotkanie!

Liswarta Popów - Naprzód Ostrowy

Niedziela 17.03.2019, godzina 15:30